Şifa İçin Nefes Tekniği

dilek torun şifa için nefes tekniği

Günaydın, mutlu pazarlar 🌞🤗

Bugün şifa için nefesimizle çalışalım mı?

Aslında hangi şifa tekniğini kullanırsanız kullanın, nefesinizi kullanabildiğiniz ölçüde o yol size yardım eder. En basitiyle şöyle düşünün; nefes alıyorsanız hayattasınız, iyi nefes alıyorsanız iyi yaşıyorsunuz ve iyi nefes alıyorsanız onu iyi kullanarak kendinize ya da başkasına hakkıyla fayda sağlarsınız. Bunun arkasında daha derin bir işleyiş olmasıyla birlikte bugün burada bahsetmeyeceğim.

Bugün paylaşacağım yöntem size mevcut durumunuzdaki pürüzleri bir nebze hafifletip yaşam kalitenizi yükseltmenize yardımcı olabilmenizi sağlayacak.

Elbette tıbbi bir çalışma değil bu yapacağımız bununla birlikte tedavi sürecinizi daha kaliteli hale getirmeye yönelik bir yol, araç ya da enstruman, siz ne derseniz…
Bununla birlikte beklentiye girmeden inançla uyguladınızda etkisini çok net görüyor olacaksınız.

Bu çalışma anlık ağrı, soğuk algınlığı vs. Gibi hafif durumlarda uygulayabileceğiniz gibi şifalanması istenilen her türlü rahatsızlıkta hatta kemoterapi, fizik tedavi vb gibi süreçlerde de uygulanabilir.

Gelelim uygulamaya;

1. Yol

Önce burundan sakince 10 nefes alıp verin, bedeniniz ve nefesiniz dengelensin, zihniniz berraklaşsın ve An’a gelin.
Sonrasında yine burundan 10 tane nefes alıp verin ve bu defa nefes alırken ağrı, acı, şikayet ne varsa nefesle biikte bütün bedeninize dağıtın bunu yaptığınızda olanı tek noktadan alıp bütüne paylaştırarak etkisini hafifletmiş olacaksınız, nefes verirkende, nefesinizin son damlasına kadar olanı bedeninizden temizleyerek çıkartın.

4 saniyede nefes alın ve nefesle birlikte durumu bedeninize yayın
7 saniye nefes tutun ve bedeninize dağılışını, beden içinde dolaşımını ve hafiflemesini izleyin
10 saniyede nefes verirken onuncu saniyede içinizden tüm nefesi bosaltmış olun

Bunu yaparken diğer çalışmalarda da olduğu gibi renk ve isim kullanabilirsiniz.

Bunu en fazla al ver 1 nefes olacak şekilde 10 tekrar yapın. Fazlasını önermiyorum.

2. Yol

Yine burundan 10 nefes alıp vererek işe başlayın, nefes, zihin ve beden dengelendikten sonra ağrıyan, acıyan ya da sizi rahatsız eden noktadan burun deliğiniz ölçüsünde bir delik açtığınızı ve direkt o noktadan nefes alıp verdiğinizi imgeleyin

6 sayıda nefes alırken o bölgeyi içinize alın ve
10 saniye nefesi yani ağrı, acı, rahatsızlık neyse onu içinizde tutun, size neler hissettiriyor, neden gelmiş, aslında size nasıl bir fayda sağlıyor, soze ne öğretiyor bunları hissetmeye çalışın
8 saniyede nefes verirken ona teşekkür edin, size verdiği faydayı alarak yine teşekkur edip geldiği yere göndermeyi imgeleyin.

3. Yol

Eğer rahatsız olan bölge dudaklarınızın ulaşağı bir bölge ise, diyelim eliniz, yine 10 tane normal nefes alıp verdikten sonra, dudağınızı ıslık çalar gibi büzün ve elinizin üzerine koyun, elinizden nefes alıp verirken elinizde ve bedeninizde oluşan titreşimi, ısınmayı ya da elektriklenmeyi izleyin, farkedin ve hissedin. Sonrasında nefes alıp verirken elinizin sıfalandığını imgeleyin.

Bu calışmaların hepsini en fazla 10 tekrar yapmanızı öneriyorum. Eğer tekrarlama ihtiyacınız olur ise 2-3 saat ara verdikten sonra tekrarlama yapabilirsiniz.

Şifa olması niyetiyle
Sevgi ve ışıkla
Dilek Torun

 

17.02.2019

Kategori : Blog Yazıları

Yanıt Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>