Kariyer Koçluğu

Dilek Torun Kariyer Koçluğu

Tüm koçluk hizmetlerinde olduğu gibi kariyer koçluğunda da ana unsur hedef belirlemektir. Eğer siz sevmediği işte çalışan, okuduğu meslekle alakasız bir işte çalışan, mutsuz bir çalışan, emeğinin karşılığını alamayan çalışan, hırslarının ya da korkularının kurbanı olmuş kendini perişan eden bir çalışan insan gruplarından birindeyseniz ya da meslek seçimi yapmak üzere  hazırlanan ve hangi mesleği seçeceğine karar veremeyen öğrencilerdenseniz sizi mutlu edecek bir hedefi bulmak ve yapılandırmak için kariyer koçluğu çalışmaları yapılmaktadır.

Hedefimizi belirledikten sonra geriye atılacak adımları ve eylem planlarını oluşturmak kalıyor. Tabi bunları da birlikte bulacağız, eylemleri siz uyguluyor olacaksınız.

Kariyer koçluğu sonrasında neler kazanırsınız;

Gerçek hedefinizi bulma, sizi motive eden güçlü yanlarınızı bulma ve hayata geçirme, yaşamınızı arzu ettiğiniz kalite ve güvende sürdürme, terfi alma, gelir artışı sağlama, mevcut kaynakları kullanarak başarıda artış sağlama, yeni alanlar açma, kendi hayatının lideri olma gibi birçok kazanım sağlanmış olur.