Nefes Koçları Neden Var?

dilek torun nefes koçu neden var?

Şuan hayattaysanız, nefes alıyorsanız reel olarak yaşıyorsunuz dimi?

Peki, aldığınız nefesi siz mi alıyorsunuz yoksa DNA’nıza yazılmış muhteşem sistemlerimiz sayesinde bilincinde varmadan otomatik olarak mı kullanıyorsunuz?

İşte bu sorunun üzerine nefesinizin farkına varmanız bile oldukça önemli ve değerli.

Tamam, nefes alıyorsunuz, şimdi nefesinizin farkına da vardınız, nefes koçu neden var?

Öncelikli ve ilk olarak şunu paylaşmak isterim ki; nefes koçunun ilgilendiği alan kesinlikle sizin tıbbi rahatsızlıklarınız değildir. Yani hastalıklarınızı iyileştirmek ya da tedavi etmek gibi bir yetkisi ve gücü yoktur. Dolayısıyla tıbbi tüm rahatsızlıklarınız için tıp doktoru ile tedavinizi sürdürmelisiniz. Nefes Koçundan ise tıbbi tedavinize destek olacak kaynakları edinebilirsiniz.

İkinci olarak; nefes koçu size hiçbir şeyin garantisini vermez. Çünkü size, en iyi hizmeti sunacak olan tek kişi yine sizsiniz. Eğer bu şekilde size garanti ya da umut veren uzman, terapist, koç vs. olur ise, bu yazdıklarımı hatırlamanızı öneririm.

Şimdi bakalım nefes koçları neden var?

Nefes Koçu; Bozulan bir sistemi düzeltmekten öte sağlıklı ve verimli çalışan sistemlerinizi korumanıza, bozulmaya başlayan sistemlerinizin bozulma süreçlerini durdurmaya ya da yavaşlatmaya yardımcı olacak en uygun yöntemleri sizinle paylaşmak için var.

Nefes Koçu; Sizin kendinizi, bedeninizi, psikolojinizi, fizyolojinizi daha yakından tanımanız ve bunları en iyi şekilde kullanıp koruyabilmeniz için var.

Nefes Koçu; Sizin tüm sistemlerinizi ( solunum, sindirim, dolaşım, iskelet, kas, lenf, sinir …) gözlemleyerek yaşamınızı en kaliteli şekilde sürdürebileceğiniz, gerektiğinde ilaç gibi kullanabileceğiniz en uygun nefes tekniklerini, hap bilgileri nasıl kullanabileceğini göstermek için var.

Nefes Koçu; Bireyler 3 yaşından itibaren doğal nefeslerini kaybetmeye başlar. Bu nedenle bilinçli olarak kullanmak adına 5 yaşından itibaren nefes alan tüm bireylerin doğal nefeslerini yeniden kazanması ve yaşam boyu korumasına vesile olmak için var.

Nefes Koçu; Sizin kendinizde farkına varmadığınız ince detaylarınızın farkına varıp çözebilmeniz için ayna tutmak üzere var.

Nefes Koçu; Ne kadar süre kullanacağınızı bilmediğiniz ve size emanet edilmiş değerli ve kıymetli bedeninizi, nefesinizi, nefsinizi yaşadığınız sürece en iyi ve kaliteli şekilde nasıl yönetebileceğinizin tüyolarını sizinle paylaşmak için var.

Nefes Koçu; Günlük hayatınızda, ihtiyaç halinde hangi nefes tekniği ile kendinize nasıl katkı sağlayabileceğinizi göstermek için var.

Nefes Koçu; Sizin nefes kapasitenizi, nefes şeklinizi ve nefes gelişim yolunuzu analiz ederek en uygun ve doğru egzersiz programı ile sizi güçlendirmek için var

Nefes Koçu; Panik atak, anksiyete, stres, öfke, depresyon, astım, koah, horlama, uyku apnesi, kan basıncı, tansiyon, kekemelik, tik, duygusal zeka, konsantrasyon, odaklanma, başarı, okul ve sınav kaygısı, sahne heyecanı, ses güçlendirme, irade kazanımı, hafıza güçlendirme, hızlı öğrenme, metabolizma hızlandırma ya da yavaşlatma, genç, uzun ve sağlıklı yaşam,  yaratıcılık ve daha bir çok konuda kendinize fayda sağlayabileceğiniz, tüm bu süreçlerinizi bilinçli, farkında ve sağlıklı olarak yönetebileceğiniz ipuçlarını vermek için var.

Uzun lafın kısası; nefes koçu, size hayatınız boyunca standart ve gelişi güzel aldığınız nefesleri aldırmak için değil, sizin hayatınızı daha yaşanılır, daha kaliteli ve doyumlu hale getirmenize katkı olmak için ve yol arkadaşınız olmak için var.

Nefesinizin gerçek değerini yaşamayı şimdi seçmeniz ve harekete geçmeniz dileğiyle, nefes, sağlık, neşe, keyif sizinle olsun.

Sevgi ve Işıkla

Dilek Torun

Kategori : Blog Yazıları

1 Yorum


Yanıt Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>